Materiały termoplastyczne

Worbla Finest Art

36,00 255,00 

Materiały termoplastyczne

Worbla Black Art

40,00 276,00 

Materiały termoplastyczne

Worbla Meshed Art

38,00 260,00 

Materiały termoplastyczne

Worbla Pearly Art

40,00 276,00 

Materiały termoplastyczne

Worbla Transpa Art

40,00 276,00 

Materiały termoplastyczne

Worbla KobraCast Art

44,00 300,00 

Materiały termoplastyczne

Worbla flameRed Art

55,00 380,00 
28,00 220,00 

Materiały termoplastyczne

Worbla Crystal Art

35,00 270,00 

Co to jest Worbla?

Worbla’s® Art Serie to materiały termoplastyczne od niemieckiej firmy Cast4Art zaprojektowane z myślą o tworzeniu rekwizytów, kostiumów i prototypów.

Obenie seria Worbla to 9 różnych produktów o odmiennej charakterystyce. W tym zawierają się 2 modele w postaci granulatu termoplastycznego oraz 7 rodzajów arkuszy.

Wśród granulatów rozróżniamy Worbla’s Deco Art oraz Crystal Art. Są to zupełnie różne materiały. Pierwszy jest biały, można go malować, aktywuje się w 60°C i pracuje się nim zdecydowanie łatwiej niż Crystal Art, który dla odmiany potrzebuje temperatury 110°C. Jest za to przezroczysty i można go barwić aby tworzyć za jego pomocą świetle podświetlane efekty.

Wśród arkuszy dla początkujących polecamy Worbla’s Finest Art. Jest to podstawowy, najprostszy, ale wszechstronny materiał. Niestety jego powierzchnia jest lekko chropowata więc jeśli potrzebujesz czegoś gładkiego to polecamy Black Art, Pearly Art lub Flame Art. Czym się wyróżniają?

Worbla Black Art jest czarna, niesamowicie gładka i posiada bardzo drobną strukturę dzięki której rozciąga się równomiernie.

Pearly Art jest biała, również jest gładka, ale od swojego czarnego odpowiednika wyróżnia się mocniejszym klejem, który pozwoli łączyć ją innymi kawałkami Worbli lub z innymi materiałami.

Flame Art posiada podobnie gładką strukturę jak Black i Pearly Art, ale wyróżnia się czymś zupełnie innym. Jest to ognioodporny materiał sklasyfikowany jako trudnopalny przeznaczony do użytku profesjonalnego, tam gdzie przepisy przeciwpożarowe grają istotną rolę. A poza tym posiada doskonałe właściwości modelujące.

Czym charakteryzują się pozostałe produkty Worbla’s® Art Serie?

Meshed Art jest pokryty siatką wzmacniającą, dzięki której jest mniej podatny na rozciąganie, rozrywanie czy tworzenie się prześwitów.

Transpa Art jest elastyczny i jednocześnie stabilny co oznacza, że zachowuje nadany mu kształt. Co najważniejsze jest przezroczysty co daje wiele możliwości.

KobraCast to najbardziej wszechstronny materiał Worbla. Posiada specjalną rozciągliwa siatkę dzięki której jest wysoko elastyczny, ale odporny na rozerwanie. materiał jest perforowany co uwidacznia się po aktywowaniu i rozciągnięciu materiału. Z całą pewnością nada się w projektach składających się z wielu krzywizn.

Wszystkie produkty Worbla’s® Art Serie są materiałami nietoksycznymi i wolnymi od rozpuszczalników.

0