Promocja!

Cosplayflex

Cosplayflex

30,00 230,00 

Cosplayflex

Cosplayflex Clear

70,00 140,00 

Materiały termoplastyczne

Worbla Finest Art

36,00 255,00 

Materiały termoplastyczne

Worbla Black Art

40,00 276,00 

Materiały termoplastyczne

Worbla Meshed Art

38,00 260,00 

Materiały termoplastyczne

Worbla Pearly Art

40,00 276,00 

Materiały termoplastyczne

Worbla Transpa Art

40,00 276,00 

Materiały termoplastyczne

Worbla KobraCast Art

44,00 300,00 

Materiały termoplastyczne

Worbla flameRed Art

55,00 380,00 
28,00 220,00 

Materiały termoplastyczne

Worbla Crystal Art

35,00 270,00 

Czym jest tworzywo termoplastyczne?

Tworzywa termoplastyczne to takie tworzywa sztuczne, które pod wpływem odpowiedniej temperatury stają się plastyczne. Po ostygnięciu stają się z powrotem sztywne i zachowują nadany im kształt.  W przemyśle formowane są w procesie tłoczenia lub wtryskiwania. Nasze tworzywa termoplastyczne oferujemy w formie arkuszy oraz granulatu. Są to materiały o niskiej topliwości co oznacza, że aktywowane są w temperaturze od 60°C do 110°C.

Czym wyróżniają się się termoplasty Worbla i Cosplayflex?

Worbla i Cosplayflex sprzedajemy w arkuszach w rozmiarach od 37,5 cm x 50cm do  1,5m x 1m. Mogą być reaktywowane wielokrotnie dzięki czemu, a raz użyty materiał możesz przetworzyć ponownie. Przy tym są to produkty niemal bezodpadowe ponieważ w większości przypadków ich resztki można ze sobą sklejać.

Dzięki plastyczności, którą uzyskują we względnie niskiej temperaturze, można je łatwo formować. Umożliwią Ci tworzenie w dość łatwy sposób i krótkim czasie na stworzenie projektów o złożonym kształcie.

Większość z nich przypomina plastik. Jedynie Cosplayflex Clear jest w formie gumowej maty dzięki czemu jest znacznie bardziej elastyczny. Jako, że jest transparentny nadaje się do podświetlanych projektów. A dzięki swojej konsystencji i grubości bardzo dobrze odciska się w formach.

Worbla Transpa Art to również materiał przezroczysty. Od Cosplayflex Clear różni się tym, że jest sztywniejszy i lepiej zachowuje nadany mu kształt.

Jaki materiał wybrać?

Każdy z termoplastów Cosplayflex i Worbla ma odmienne cechy i zastosowanie. Cosplayflex jest podstawowym materiałem do budowy większości kostiumów. Ten polecamy najczęściej początkującym użytkownikom ze względu na uniwersalność, łatwość użycia oraz na niższą cenę.

Dla bardziej wymagających z pewnością lepszym wyborem będzie Worbla. Black Art jest bardzo gładka i ma drobną strukturę. Pearly Art również jest niesamowicie gładka, ale przy tym biała i posiada bardzo mocny klej aktywowany pod wpływem ciepła. Flame Red wykorzystywana jest przez profesjonalistów, dla których ważną rolę odgrywają bezpieczeństwo i przepisy przeciwpożarowe ponieważ ta odmiana jest ognioodporna. Meshed Art posiada siatkę, która zapobiega rozerwaniu tworzywa podczas pracy.

Za to najbardziej wszechstronnym i unikalnym materiałem jest Kobra Cast. Jest cieńsza,  posiada wytrzymałą i rozciągliwą siatkę. Jest doskonałym uzupełnieniem tekstyliów ponieważ pozwala na nadanie i zachowanie kształtów.

0